KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14103096
nr 1410 3096
Pelle Havne
(1893-1935), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -29. Olja på duk, 65x83 cm, yttermått inklusive ram: 74x92 cm
Per (Pelle) Havne, svensk målare och grafiker född 1893 i Lillviken, Jämtland, död 1935 i Stockholm.
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
måndag 9 augusti 2021
kl 18:47:20
800 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
Pelle Havne
Läs mer om Pelle Havne